Kovo 11-ąją iškelkime valstybės vėliavą!

Artėja Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šią dieną, kaip ir kitų valstybinių švenčių metu, nepamirškime iškelti Lietuvos trispalvės ir prisiminkime Lietuvos valstybės vėliavos naudojimo tvarką.

Lietuvos valstybės vėliavos naudojimo atmintinė

Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas Nr. I-1497 reglamentuoja Lietuvos valstybės vėliavą, kitas vėliavas, oficialaus naudojimo Lietuvos Respublikoje principus ir tvarką, atsakomybę už vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimus ar vėliavų išniekinimą, vėliavų gamybą ir priežiūrą.

Pagrindiniai vėliavų naudojimo principai yra šie:

1. Lietuvos Respublikos piliečiai, kiti asmenys privalo gerbti vėliavas.

 2. Vėliavos turi atitikti įstatymo nustatytus reikalavimus, būti tvarkingos ir nenublukusios.

 3. Iškeliamai ar pastatomai Lietuvos valstybės vėliavai turi būti skirta garbingiausia pagal heraldikos principus vieta.

4. Iškeliant ar pastatant vėliavą, jos spalvų juostos išsidėsto taip: viršuje – geltona, viduryje – žalia, apačioje – raudona.


 

Komunikacijos skyriaus informacija

Lietuvos valstybės vėliavos, užsienio valstybės, Europos Sąjungos ar tarptautinės viešosios organizacijos vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo 10  iki 12 Eur ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 10 iki 16 Eur.  Pakartotinai padarytas  administracinis nusižengimas užtraukia baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo 12 iki 16 Eur ir valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo  16  iki 30 Eur.

Vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimai.

Lietuvos valstybės vėliava prasidėjus balsavimui iškeliama prie, virš ar ant pastatų, kuriuose vyksta balsavimas, rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą, savivaldybių tarybas ar Europos Parlamentą ir Respublikos Prezidento rinkimų dieną, taip pat balsavimo referendume dieną ir nuleidžiama jam pasibaigus.
Gedulo ženklo naudojimas. Minint gedulą, Lietuvos valstybės vėliava nuleidžiama 1/3 stiebo ilgio. Jeigu Lietuvos valstybės vėliava keliama ne ant stiebo, ji keliama su gedulo ženklu – prie vėliavos koto prisegamas 10 cm pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią. Gedulą skelbia ir vėliavų kėlimo jo metu vietas bei laiką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Iškėlimo ir nuleidimo laikas. Lietuvos valstybės vėliava iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.

lapkričio 23-iąją – Lietuvos kariuomenės dieną.

lapkričio 18-ąją – Latvijos nepriklausomybės dieną;

spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną;

rugsėjo 23-iąją – Lietuvos žydų genocido atminimo dieną (su gedulo ženklu);

rugpjūčio 31-ąją – Laisvės dieną;

rugpjūčio 23-iąją – Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną;

liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną;

birželio 15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną (su gedulo ženklu);

birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną (su gedulo ženklu);

gegužės 9-ąją – Europos dieną;

gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną;

kovo 29-ąją – Lietuvos įstojimo į NATO dieną;

vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną;

sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną;

Lietuvos valstybės vėliava prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų iškeliama šiomis atmintinomis ir kitomis dienomis:
sausio 1-ąją – Lietuvos vėliavos dieną;

Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną;
Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną;
Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

 Lietuvos valstybės vėliava keliama prie, virš ar ant šių pastatų: prie kitų valstybės savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat gyvenamųjų namų valstybės švenčių dienomis:

7. Vėliavų kėlimo laiką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

10. kitos vėliavos.

9. savivaldybių vėliavos;

8. apskričių vėliavos;

7. štandartai;

6. Respublikos Prezidento vėliava;

5. tarptautinių viešųjų organizacijų vėliavos;

4. Europos Sąjungos vėliava;

3. užsienio valstybių vėliavos;

2. Lietuvos valstybės istorinė vėliava;

1. Lietuvos valstybės vėliava;

 7. Jeigu kartu iškeliamos kelios vėliavos, jos turi būti viename aukštyje, kiek tai įmanoma, panašaus dydžio, taip pat laikomasi šio eiliškumo:

6. Vėliavos gali būti keliamos prie pastatų (ant stiebų, įrengtų priešais pastato fasadą), virš ar ant pastatų, aikštėse, laivuose, pastatomos posėdžių salėse, darbo kabinetuose ar oficialių ceremonijų vietose, tvirtinamos prie automobilio.

dekoratyvinis pav.

5. Kai Lietuvos valstybės vėliava iškeliama vertikaliai, heraldinėje dešinėje pusėje turi būti geltona juosta, viduryje – žalia, kairėje – raudona.

dekoratyvinis pav.

Griežtai draudžiama Varėniškis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Varėniškis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Varėniškis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.227.76.35.

Rašyti

Portalo Varėniškis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Vareniskis@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Neįtikėtina - nunuodytos Varėnos rajono gyventojo bitės

Varėnos policija tiria, kas galėjo nunuodyti Varėnos rajono gyventojo bites.

Valomi melioracijos grioviai Čebatorių kaime

Varėnos rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą, kuriame numatyta sutvarkyti Valkininkų seniūnijos Krūminių kadastro vietovės ...